سوالات متداول

سوالات متداول کاربران

پس از افتتاح حساب در چیتا بیت و ارسال مدارک و تائید حساب کاربران محترم می توانند با واریز مبلغ ریالی بصورت خودکار دلار باینانس دریافت نموده و با این دلار در بیش از 300 بازار جفت ارز به خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بپردازند.

با توجه با اینکه چیتا بیت به نماینده گی از صرافی بزرگ بایننس برای فارسی زبانان فعالیت می کند لذا با توجه به اینکه ریال در این صرافی پشتیبانی نمی شود در چیتا بیت شرایطی فراهم شده است که کاربران با واریز ریال مستقیما دلار دریافت می کنند و در بیش از 300 بازارچه اقدام به خرید بیت کوین و سایر رمز ارزها نمایند.

بر اساس قوانین موجود در بازارهای مالی دنیا، احراز هویت مشتریان به سبب جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی الزامی است. در ابتدای خرید و فروش ها اتفاقات و کلاهبرداری هایی انجام شد که فروشندگان را مجبور کرد تا برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال با مشتریان خود، آنها را احراز هویت کنند. معمولا این احراز هویت ها به همراه کارت ملی و کارت بانکی و در برخی از موارد برای امنیت بیشتر بهمراه یک دست نوشته بود.

شروع ثبت نام با استفاده از ایمیل معتبر امکان پذیر خواهد بود. در ادامه با توجه به میزان مبادلات، کاربر باید اقدام به تکمیل اطلاعات پروفایل خود نماید. در سطح یک، کاربر ملزم به ارائه شماره تلفن همراه، اسکن رنگی کارت ملی، پاسپورت یا شناسنامه جدید، شماره کارت بانکی، حساب و شبا به نام خود کاربر می باشد. همچنین برای ارتقا به سطح دو کاربری ،آدرس و تلفن ثابت به همراه قبض حاوی آدرس، تصویر سلفی طبق الگوی سایت و شماره همراه به نام خود کاربر مورد نیاز است.

یک کیف پول نرم‌افزاری است که کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط با بلاک چین را در خود نگه می‌دارد. از این کلیدها برای ارسال و دریافت داده‌های دیجیتالی در بلاک چین و ردیابی مانده‌حساب ارزهای دیجیتالی استفاده می‌شود. اگر شما بخواهید بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگری را استفاده کنید حتماً به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت.

در حال حاضر کاربران می توانند حساب چیتا بیت خود را بوسیله ریال - دلار و بیش از 10 ارز دیجیتال از جمله(بیت کوین_تتر_اتریوم_لایت کوین_دش کوین_مونرو_ریپل_دوج کوین_استلار_ایاس_بیت کوین کش_بایننس کوین_ترون)، شارژ نموده و به خرید و فروش رمز ارزها بپردازند.برای برداشت از حساب نیز ابتدا بیت کوین یا هر رمز ارز دیگر خود را باید در بازارچه بیت کوین - دلار باینانس و یا هر جفت ارز دیگر به دلار باینانس تبدیل کرده و با تبدل دلار به ریال اقدام به ثبت درخواست برداشت برای واریز مبلغ ریالی به حساب خود نمایند همچنین برداشت مستقیم بیت کوین و سایر رمز ارزها نیز امکان پذیر است.

در حال حاضر واریز ریالی - دلاری و بیت کوین به حساب کاربران امکان پذیر است بدین معنی که برای شارژ حساب خود می توانید از کیف پول بیت کوین خود به حساب چیتا بیت خودتان بیت کوین واریز کنید و یا با واریز ریالی حساب خود را شارژ کنید.

در حال حاضر قیمت تتر با توجه به قیمت دلار و بدون هیچ کارمزدی نسبت به آن در شرایط مختلف بازار بصورت خودکار تعیین می شود.

درحال حاضر کارمزد چیتا بیت از بطور ثابت 0.2% از خرید و فروش می باشد که از این درصد 0.1% سهم صرافی باینانس و 0.1% سهم چیتا بیت می باشد . لذا کارمزد خرید و فروش در چیتا برای کاربران فقط 0.2% (دو دهم درصد) می باشد که تقریبا از تمام صرافی های ایرانی پایین تر است.

در حال حاضر 358 رمز ارز در چیتا بیت پشتیبانی می شود برخی از این رمز ارزها پتانسیل رشد قیمتی بسیار بالایی دارند و از سویی با توجه به اینکه نسبت به بیت کوین و سایر رمز ارزهای شاخص کمتر شناخته شده هستند لذا کیف پول های کمی نیز امکان نگهداری از این رمز ارزها را دارند پس چیتا بیت این امکان را به کاربران میدهد که بتوانند این رمز ارزها را در کیفهای پول اختصاصی خود در چیتا بیت نگهداری نمایند